"Üye Girişi Yapın..."
Kullanıcı Adı
Şifre
 
Yeni Üye Şifremi Unuttum
"Anketimize Katılın..."
BAŞAK ANAOKULU İLE NASIL TANIŞTINIZ?
EL İLANI-BROŞÜR - 21 oy
ARKADAŞ TAVSİYESİ - 158 oy
BASINDA YER ALAN HABERLERDEN - 22 oy
İNTERNET SİTEMİZDEN - 71 oy
TESADÜFEN - 81 oy
DİĞER - 34 oy
"Haberlerimiz..."
Merhaba 2018
(22.1.2018 19:54:55)
"Site İçi Arama..."

Eğitim - Öğretim
Anaokulları , öğrencinin geleceğe attığı ilk adımı oluşturmaktadır. Bu ilk adımda öğrenci, öncelikle bir bütünün çok önemli, en çok sevilen ve üzerine en çok titrenen parçası olduğunu hisseder. Öğrenci, burada aldığı eğitim ile zihinsel, bilişsel, bedensel ve dilsel becerilerine ait gelişimlerine hız kazandırır. Eğitim-öğretim platformu artık onun için soru işareti veya endişe duyulacak bir süreç değildir.

Program yaparak yaşayarak öğrenme modeli, çocukta yaratıcı oyun yaklaşımı, portfolyo sistemi,high-scope eğitim yaklaşımı, çoklu zekâ kuramı ve veli katılım programlarından oluşmaktadır.

High- Scope eğitim yaklaşımı ile öğrenciler, kendi zaman ve becerilerini en iyi biçimde kullanma, karar alma, seçim yapma ve plan yapma yeteneklerini kazanmaktadır. Etkin öğrenmeyi temel alan bir program olan high-scope, olumlu yetişkin-çocuk etkileşimleri, çocuklara karşı hoşgörülü bir öğrenme ortamı ve tutarlı bir günlük akış ile çocuklara sorumluluk duygularını geliştirmek için gerekli olan zaman denetimini ve bağımsız olma fırsatını sağlar.

Portfolyo sistemi, öğrencinin yıl boyunca yaptığı tüm çalışmalardan kendi seçimiyle bir koleksiyon oluşturmasıdır. Hazırladığı bu koleksiyon tüm yılı kapsadığı için öğrencinin tüm alanlardaki gelişme grafiği de net olarak ortaya çıkmaktadır. Öğrencinin kendi yetenek, ilgi ve becerilerinin gelişme farklıklarını görmek açısından portfolyo sistemi büyük bir titizlikle gerçekleştirilir. Daha sonra bu koleksiyon öğrencinin başkanlığını ve sunumunu yaptığı bir toplantı ile anlatılır. Böylece topluluk önünde konuşma, kendini ifade etme konularında da faydalı bir çalışma ortaya çıkmış olmaktadır.